Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Covid 19 sürecinde üyelerine ve sektörlere yönelik eğitimlere devam ediyor. Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, UK Danışmanlık, Iyaz Çimen Hukuk Danışmanlığı işbirliğinde 16.05.2020 tarihinde online Kişisel Verilerin Korunması Kanunu eğitimi verildi. Gerçekletirilen online eğitime Turizm İl Müdürü Emre DURU onur konuğu oldu.

      Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA, Covid 19 süreci birçok hizmet, eğitim ve diğer konularda rolanti bir dönem yarattı. Bu dönemi özellikle yeni dünya düzeninde kendimizi yenileme, geliştirme ve bu döneme uyum dönemi olarak görüyoruz. Özellikle şuan hayatımızda olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bütün sektörlere sorumluluk getiriyor. Veri yoğunluğu nedeniyle Turizm Sektörü de kanunun getirilerine uyum sağlamak zorunda. Bu çerçevede işin hem teknolojik boyutundan hem de hukuki boyutunu içerleyen bir program gerçekleştirdiklerini belirtti.

     Eğitime katılan Turizm İl Müdürü Emre DURU,Covid 19 pandemi sürecinde koşullu olarak hizmete girecek olan Turizm sektöründe alınacak önlemleri sektörle birlikte alacaklarını, birçok proje ile de Mersin'in turizm potansiyeline katkı sağlayacaklarını ifade etti.

     Eğitimi gerçekleştiren Avukat Iyaz ÇİMEN; " konu bütün sektörler için hassas olduğu kadar turizm sektörü içinde hassas. Özellikle kanunun getirilerine firmaların uyum sağlamalarının ve bu sürecin planlanmasını da teknolojik bütünlükle değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 or
or