Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) ile Tarsus Üniversitesi arasında "insan kaynakları yönetimi, markalaşma, kurumsallaşma, dijitalleşme, üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanması, öğrecilerle sektör  buluşmaları..vs" konularında  işbirliği protokolü imzalandı. 08.05.2019 tarihinde Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan AYDIN  Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özada tarafından işbirliği protokolü imzalanırken, imza törenine rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali DERAN , ögretim Uyesi Dr.M.Sami Süygün  ve çok sayıda dernek üyesi katılım sağladı.

ÖĞRENCİLER; CV WORKSHOP ve MÜLAKAT SİMÜLASYONLARI İLE TANIŞACAK

        Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA, Üniversite ile sanayi işbirliğine büyük katkı sunacağına inandıkları işbirliği protokolü ile bir taraftan insan kaynakları alanında standartları yukarı çekmek istediklerini, diğer taraftan da üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanmalarına destek olmak istediklerini belirtti. Mersin'de ilk kez Tarsus Üniversitesinde bir uygulamayı hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden ÖZADA, Tarsus Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak; iş dünyasının profesyonelleri öğrencilerin hazırladıkları cvleri kontrol edecek ve hatalarını birebir iletecek, bunun yanında yine öğrenciler profesyonel yöneticilerle mülakat simülasyonları yaparak iş dünyasına adım atmanın ilkelerini öğrenecek. Bu işbirliği ile üniversitelilerin mezun olduktan sonra istihdam edilme sürelerini düşürmeyi de hedeflediklerini söyledi.

            Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan AYDIN, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ile var olan iletiişimlerini kurumsal bir yapıya taşımaktan mutlu olduklarını belirtti. " İşbirliği protokolü ile üniversite kent bütünleşmesine katkı sunmayı da hedeflediklerini belirten Rektör AYDIN; yeni kurulan üniversitenin kurumsal altyapısını günümüz dünya trendlerine uygun bir şekilde kurmak istediklerini, Kariyer Merkezi yapılanmasının da bu süreçte önemli bir rol oynayacağını, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği projelerini ilgiyle takip ettiklerini ve işbirliği süreçlerini çeşitlendirmek ve arttırmak istediklerini sözlerine ekledi.

                Gerçekleşen imza töreninden sonra Girişimci İnsan Kaynakları Derneği üyeleri tarafından öğrencilerle  CV WORKSHOP ve mülakat simülasyonu çalışmaları gerçekleştirildi.or
or