1- SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELERİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

     Sağlık sektörü hızla büyüyen ve rekabetin arttığı bir sektör. Biz kurum olarak kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi rekabet unsuru olarak benimsemiş bir kurumuz. İleriye dönük vizyonumuzu bu alt yapıda ve güncel gelişmeleri yakından takip ederek ilerliyoruz. Sektör büyüdüğü için istihdam ihtiyacı artmaktadır. İstihdamı sağlarken kalifiye eleman bulmak ve kurum yapısına uyum sağlatabilmek hem zor hem de zor bir süreç.

   *2- SİSTEM CERRAHİ TIP MERKEZİNİ KURUMSAL OLARAK TANIYABİLİR MİYİZ ?

       Sistem Cerrahi Tıp Merkezi 1988 yılında hizmete başlamış Mersin’in en eski ve ilk görüntüleme merkezidir. İlerleyen zaman içerisinde gelişerek görüntüleme merkezinden 7 katlı bir binaya sahip 12 polikliniği bulunan ve farklı 5 ünitede kalite unsuruna esas almış A sınıfı Cerrahi Tıp Merkezi konumuna gelmiştir. Ortalama istihdam 150 kişidir.

3- İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNE ÖNEM VERİYOR MUSUNUZ ?

     Sistem Cerrahi Tıp Merkezi il düzeyinde hizmet veren profesyonel seçme ve yerleştirme sistemlerinin uyguladığı, çalışanlarına yatay ve dikey kariyer basamakları açık bir kurumdur. Kurum bünyesinde personel motivasyonu arttırıcı yemek, kahvaltı, sosyal etkinliklere kurum olarak katılım sağlanmaktadır. Ayrıca kurum içi eğitimler sadece belirlenen yasal zorunluluklar ile sınırlı kalmayıp personelin kişisel gelişimi için, farklı eğitmenler tarafından belirlenen dönemlerde iş dışında bakış açısı yaratacak eğitimler düzenlenmektedir.

4- ÇALIŞANLARINIZI CİNSİYET VE YAŞ GRUPLARINA GÖRE DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ

     Biz farklı bir çizgisinde ilerleyen bayan istihdamı ağırlıklı olan bir kurum olmayı gururla ifade etmekteyiz. Çalışanlarımızın % 60’ı bayan % 40’ı ise erkek olarak devam etmekte ve çalışanlarımızın yaş ortalaması yaklaşık 35 civarındadır.

5-SİSTEM CERRAHİ TIP MERKEZİ OLARAK  EN ÇOK HANGİ MESLEKİ GRUPLARDA İSTİHDAM GERÇEKLEŞTİRİYOR ?  

     Sağlık sektörü olmamız nedeniyle sağlık meslek gruplarında ve yardımcı personel gruplarında daha ağırlıklı. Beyaz yaka mavi yaka oranlamamız eşit sayılabilir.

                                                                                   

6-SİSTEM MARKASININ  GENEL İŞE ALIM KRİTER*LERİNİZ NELERDİR ?

Beyaz Yaka: Eğitim, tecrübe, takım çalışmasına uyum mesleki yeterlilik ve yetkinlik.

Mavi Yaka:  Tecrübe ,eğitim, beceri, takım çalışmasına uyum.

7-ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN VE YENİ MEZUNLARINA MEDICAL PARK  ÇALIŞMA FIRSATI VAR MI ?

Sistem Cerrahi Tıp Merkezi olarak Üniversite ve Lise öğrencilerine yaz ve kış dönemlerinde staj imkanı sağlamaktayız. Ayrıca ihtiyaç halinde öğrencilerden partime çalışma ve staj sonrası kurumda istihdam süreçlerimiz bulunmaktadır.

8-SAĞLIK SEKTÖRÜNDE İŞ ARAYANLAR YA DA PART TIME ÇALIŞMAK İSTEYENLER SİSTEM MARKASINI TERCİH ETSİNLER ?

   Güven, Kalite, iş öğrenebilme imkanı, kurumsal bakış açısını yakalayabilme, standartlara sahip bir şirket ortamında çalışma bizleri tercih sebeplerinden sadece birkaçıdır.

9- SİSTEM MARKASI PERSONEL ALIMLARI HANGİ KANALLARI KULLANIYOR ? SİSTEMDE ÇALIŞMAK İSTEYENLER İLANLARINIZI NEREDEN TAKİP EDEBİLİR?

    İşe alım süreçlerimizde İŞKUR ve ilgili siteler, gazeteler… Ayrıca; ilimizde düzenlenen İŞKUR’ un organize etmiş olduğu iş ve kariyer fuarı ve fuarın organizasyonda bel kemiği konumuza gelmiş Girişimci İnsan Kaynakları Grubunun kurmuş olduğu site üzerinden de önemli istihdam fırsatları yakalamaktayız.

10-ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SİZDE STAJ YAPABİLİR Mİ ? ORTALAMA YILDA KAÇ KİŞİ BU YÖNTEMLE ALINIYOR, BELLİ BİR STAJ TARİH ARALIĞI VAR MI VE SİZE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRLER ?

     Üniversite öğrencileri bizde kış ve yaz dönemlerinde staj imkanı bulabilirler. Ortalama kış başlangıcında 6, yaz döneminde ise 6 stajyer alımımız bulunmaktadır.  info@mersinsistem.com adresinden staj başvurusu yapılabilir.

11- GİRİŞİMCİ İNSAN KAYNAKLARI GRUBU ÜYESİSİNİZ, GRUBUMUZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİRSİNİZ ?

     Girişimci İnsan Kaynakları Grubu üyesi olmak sektörel ve bireysel anlamda bizler için bir ayrıcalıktır. Grubumuz gönüllülük esasına dayanarak kurulmuş olmasına rağmen ilin nabzını tutan bir konumda çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır. Türkiye de ilk olmamız ve diğer illere örnek olmamızın sorumluluğu ağır da olsa “giderik” olarak tüm çalışmalarımız büyük bir özveri ve istekle yapmaktayız.

 

Mine GÜL

Sistem Cerrahi Tıp Merkezi

İnsan Kaynakları or
or