Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) “Profesyonel Yöneticiler Mutfakta” etkinliği düzenledi. Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, Mersin Gastronomi Derneği, Akademi Dünyası Eğitim ve Kültür Merkezi ve Safya işbirliği ile düzenlenen etkinliğe kurumsal firmaların profesyonel yöneticileri büyük ilgi gösterdi.

Kurumsal Firmaların Çözüm Ortağıyız.

Girişimci İnsan Kaynaklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA; kurumsal firmaların profesyonel yöneticilerinden kurulan derneğin “Kurumsallaşma, Dijitalleşme, İnsan Kaynakları Uygulamaları” gibi alanlarda eğitim, çalıştay ve etkinliklere imza attığını belirtti. Özellikle ilimizde bulunan üniversite ve lise düzeyinde ki öğrencilerin Kariyer Planlamalarına destek olmak amacıyla Networking etkinlikleri düzenlediklerinin altını çizerken bu amaca yönelik kurumların yaptığı çalışmalara da destek verdiklerini söyledi.

Değişimin Öncüsü Olmak İstiyoruz

ÖZADA “Pandemi süreci çalışma hayatında birçok süreci derinden etkiledi. Uzaktan çalışma, uzaktan eğitim gibi metotların daha sık kullanılır olduğu bir dönemde profesyonel yöneticileri bir araya getirerek ortak bir etkinlikte yüz yüze buluşturmanın önemine değindi. Dijital Devrim çalışanların teknolojiyle uyumlu hale gelmesini zorunlu kılıyor. Ancak başarılı olmak için sadece teknolojiye uyum yetmiyor; motivasyon, esneklik, adaptasyon, dayanıklılık, koordinasyon gibi yetkinliklerin de geliştirilmesi gerekiyor. Girişimci İnsan Kaynakları Derneği olarak bu süreçte hem değişime liderlik etmek istiyor hem de yaptığımız etkinliklerle firmalara, odalara, birliklere, kurumlara, firmalara örnek olmak istiyoruz.” dedi.

Profesyonel Yöneticiler Mutfakta Yarıştı

Kurumsal firmaların yönetici kademesinde bulunan profesyoneller mutfakta hünerlerini gösterdi. Akdemi Dünyası Eğitim ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte 2’li takımlar halinde 8 grup yarıştı. Takımların yapmış olduğu yemekleri ise jüri değerlendirdi.  Jürinin değerlendirmeleri sonucunda 3 takıma ödüller verilirken; Girişimci İnsan Kaynakları Derneği de günün anlam ve önemine binaen Mersin Gastronomi Derneğine teşekkür plaketi sundu.

 

 or
or