Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) kurumsallaşma, markalaşma, dijitalleşme konularında yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. AKADEMİK Projesi kapsamında Dünya Markalarının profesyonel yöneticileri ile Mersin Markalarını buluşturan dernek, firmalara vizyon oluşturmak istiyor.

            Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA, 5.5.2019 tarihinde gerçekleştirilen organizasyonda PEPSICO Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü, Eğitimci, Yazar Alper GİRGİN ile “ İnsan Kaynakları Yönetimi, Liderlik, Yetenek Yönetimi” gibi kavramlar üzerinde durduklarını belirterek dünya trendleri ile bölge kuruluşlarının uygulamalarını karşılaştırarak özellikle kurumlarımızın geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmak istediklerini belirtti.

PEPSICO Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü, Eğitimci, Yazar Alper GİRGİN, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği çalışma ve faaliyetlerinin Türkiye genelinde etkili olduğunu, Mersin isminin insan kaynakları alanında oluşturulan bu marka ile profesyonel yöneticiler tarafından daha bilinir hale geldiğini ifade etti.

Gerçekleşen organizasyonda Alper GİRGİN, “ yetenekleri keşfetmek ne kadar firmalar açısından önemliyse, yeteneklere kurumsal bağlılık sağlamanın da çok önemli olduğunu belirtti. Bu nedenle kurumların motivasyon ve yan haklar konusunda etkinlik sağlaması gerektiğini söyledi.or
or