1- NAVONA MARKASINI KURUMSAL OLARAK TANIYABİLİR MİYİZ ?

          Navona Otel 1 Mart 2015 tarihinde kurulmuştur. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanımız Adil PULAT.  Ortalama istihdam sayımız 45’tir.

             2- NAVONA “İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNE” ÖNEM VERİYOR MU ?

     Navona Otel, kurumsal olarak misafir memnuniyetinin sağlaması için uygun ve nitelikli insan kaynağına ihtiyacının bilinci ile hareket etmektedir. Bu doğrultuda insan kaynağı seçme ve değerlendirme aşamasında profesyonel süreçler uygulamaktadır. Mersin bölgesinde var olan turizm fakülteleri neticesinde öncelikli olarak il düzeyinde nitelikli çalışma adaylarının tespiti yapılmaktadır. Bu manada 3 aşamalı seçme ve yerleştirme sistemi uygulanmakta; kurumun ihtiyaçları doğrultusunda en uygun karar verilmektedir.

     Navona Otel, insan kaynakları stratejilerinin uygulanması konusunda profesyonel adımlar atmaktadır. Seçme ve yerleştirme süreci sonunda personelin kurum içi oryantasyonu ve departman içerisinde gelişim takibi yapılmakta ve gelişim seviyesi üzerinde önemle durulmaktadır. Haftalık toplantılar ve düzenli yapılan genel toplantılar ile personel motivasyonunu üst düzeyde tutmaktayız.

                                                         

3 -  MERSİN ÖZELİNE GELİRSEK ORTALAMA ÇALIŞAN SAYINIZ; "CİNSİYET VE YAŞ GRUPLARINA GÖRE DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ"

Navona Otel,  %80 oranında 18-30 yaş aralığında genç ve dinamik bir ekipten oluşmaktadır. 17 Kadın ve 30 Erkek personeli ile en doğru hizmeti verme adına her geçen gün daha da ileriye gitmektedir.

4- TURİZM SEKTÖRÜNÜN GENEL OLARAK İHTİYAÇ DUYDUĞU ÇALIŞAN PROFİLİNİ BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ ?

Alanında uzmanlık, iletişim ve etkileşim becerisi, diksiyon, prezantabl, güler yüzlülük, yabancı lisan önemi beceriler olarak görülmektedir. Genel olarak 18 -40 yaş arası bay-bayanlar sektörde istihdam edilmektedir.

5- NAVONA EN ÇOK HANGİ MESLEKİ GRUPLARDA İSTİHDAM GERÇEKLEŞTİRİYOR ?  BEYAZ YAKA MAVİ YAKA OLARAK PERSONELLERİ ORANLAYABİLİR MİYİZ ?

     Beyaz yaka : % 35          

     Mavi yaka  : % 65

6- ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN VE YENİ MEZUNLARINA NAVONA OTELDE ÇALIŞMA FIRSATI VAR MI ?

     Navona Otel olarak üniversite öğrencilerine staj yapabilmeleri konusunda olanak sağlamaktayız. Staj dönemi boyunca eğitim ve gelişim süreçlerini takip ederek uygun adayların devamlılığını sağlamaktayız. Karşılıklı verim oranlarının yüksek tutulması adına tam zamanlı çalışma sistemi önceliğimizdir.

     Navona Otel hizmet anlayışını uluslararası boyuta taşıma vizyonuna sahiptir. Bu doğrultuda her departman içerisinde eğitim/gelişim programı sürmekte kurum içerisinde yönetici adayları yaratabilme başarısını gösterebilmektedir.

Beyaz yaka ve mavi yaka personelleri olarak bu durum farklılıklar göstermektedir. Deneyimsizlik bir olumsuz durum olarak asla nitelendirilemez. Personelin teorik bilgisi, diksiyonu, özgüveni ve gelişim ruhuna sahip bir karaktere sahip olması elbette tercih sebebi taşımaktadır.

 

                                                           

7- İSTİHDAMINIZI ARTTIRDIĞINIZ BELLİ DÖNEMLER VAR MI ?

      Turizm sektörü ilkbahar mevsiminden itibaren yoğunluğu giderek artan bir sektördür. Bu anlamda istihdam ihtiyacımız yoğunluğumuza paralel olarak artmaktadır.

8- TURİZM SEKTÖRÜNDE İŞ ARAYANLAR YA DA PART TIME ÇALIŞMAK İSTEYENLER NEDEN NAVONA OTELİ TERCİH ETSİNLER ?

     Navona Otel, kurumsal vizyonu, profesyonel çalışma ortamı, kariyer odaklı profesyonel insan kaynakları stratejileri ile personel adaylarına önemli bir kariyer imkanı sunmaktadır. Navona Otel çalışanı ile değerlidir.

9- NAVONA DA GARSON, KAT TEMİZLİĞİ OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN KİŞİLERİN YÖNETİCİ OLMA ŞANSI VAR MI?

Navona Otel sürekli gelişim ve eğitim stratejisi uygulamaktadır. Bu kapsamda her departman içerisinde gerekli donanım ve beceriyi kazanmış personel kariyer basamaklarını tırmanabilmektedir. 

10- NAVONA OTEL PERSONEL ALIMLARI HANGİ KANALLARI KULLANIYOR ? NAVONA ÇALIŞMAK İSTEYENLER İLANLARINIZI NEREDEN TAKİP EDEBİLİR ?

     Online platformda karinet.net linkedin.com kanallarını kullanmaktayız. Adayların birebir görüşmeye gelerek CV bırakmaları bir başka değerlendirme durumunu oluşturmaktadır. Özellikle işveren ile çalışanın buluşması maksadıyla çok önemli bir aracı kurum görevi üstlenen İŞKUR, bu manada çok önemli bir başka kanalı oluşturmaktadır. Düzenlenen İş ve Kariyer fuarları işveren ile çalışan adayının buluşması konusunda çok önemli bir yere sahiptir.

     Personel arayışı konusunda bir başka önemli alan ise Girişimci İnsan Kaynakları Grubu olarak ülke çapında önemli adımlar atma  vizyonu ile çalışmalar yapan www.giderik.com sitesidir.

                                                                            

11-ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SİZDE STAJ YAPABİLİR Mİ ? Ortalama yılda kaç kişi bu yöntemle alınıyor ?

     Üniversite öğrencileri Navona Otel bünyesinde staj yapma ayrıcalığına sahiptirler. Staj süresi boyunca birçok anlamda yetiştirme programına tabii olunacak olan personel, gelişim göstermesi halinde staj sonu iş başı yapabilmektedir. Ortalama yılda 10 stajyer alımı olmaktadır.

Staj başvurusu yapmak isteyen öğrenci arkadaşlar ik@navonaotel.com.tr adresinde başvurularını gönderme şansına sahiptirler.

12–  GİRİŞİMCİ İNSAN KAYNAKLARI GRUBUNA YENİ KATILDINIZ, GRUBUMUZ HAKKINDA NELER SÖYLEYEBİLİRSİNİZ ?

     Öncellikle bu güzide çalışmalarınız konusunda sizlere teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Küreselleşen Dünya’da her geçen gün insan kaynağına olan talep değişiklikleri de farklılaşmaktadır. Sistemsel çalışmalarla bu farklılaşmayı takip edebilmek ve stratejileri bu anlamda şekillendirebilmek kişisel olarak takip ve çabayı gerektirirken bu manada ortak payede çalışmalar yapmak muazzam kazanımlar ortaya koyacaktır. Bu çalışma ülke de ilk kez yapılıyor ve bizlerin bu anlamda şanslı olduğumuzu düşünmekteyim. www.giderik.com emin adımlarla ses getirmeye ve büyümeye devam edecektir.

13- TURİZM ALANINDA ÇALIŞMAK İSTEYEN ADAYLARA ÖNERİLERİNİZ NELER OLUR ?

     Turizm sektörü hizmet sektörü içerisinde yoğunluğu en fazla olan sektörlerdendir. Üretim ile tüketim aynı anda gerçekleşir. Bu sebepten ötürü müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışanın her daim pratik, çözüm odaklı ve etkileşim içerisinde olması gerekmektedir. Turizm fakültesi öğrencilerinin sadece teorik bilgi ile yetinmemeleri gerek; okul dönemleri boyunca zorunlu olsun yahut olmasın turizm içerisinde pratikten bulunmaları çok büyük avantaj sağlamaktadır. Turizm sektörü içerisinde kariyer yapacak adayların henüz mezun olmadan sektörü tanımları, sektörün beklentileri nelerdir ? Bunları keşfetmeleri ve kendilerini bu beklentiler doğrultusunda yetiştirmeye çabalamaları onlar adına çok verimli olacaktır. or
or