Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) insan kaynakları yönetimi konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 14.05.2017 tarihinde Mersin Serbest Bölge İşletici AŞ (MESBAŞ) ziyaret edilerek işbirliği protokolüne imza atıldı.

 

        Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Kurucu Başkanı Serkan ÖZADA, dün olduğu gibi bugün de içinde insan olan bütün kurum kuruluş ve organizasyonların en önemli konusunun insan kaynakları yönetimi olduğunu belirtti. Doğru personel politikası uygulayan firmaların ortak özelliklerinin daha çabuk kurumsallaşmaları ve personel maliyetlerini optimize etmeleri olduğunu söyleyebiliriz.

     Girişimci İnsan Kaynakları derneğinin  insan kaynakları konusunda kurulu bölgenin ilk ve tek derneği olduğunu ifade eden ÖZADA;, üyelerin firmaların doğrudan insan kaynakları profesyoneli  ve çalışanları olması nedeniyle de sahayı çok iyi analiz ettiklerini, ihtiyaçlara uygun çözümler üretmeye çalıştıklarını ifade etti. Dernek olarak insan kaynakları yönetimi alanında farkındalık uyandırmak üzere işgücü piyasasına yön veren üst kurum ve kuruluşlarla işbirliğine önem verdiklerini bu kapsamda da MESBAŞ ile bu protokolü imzaladıklarını belirtti.

                                                                     

       MESBAŞ  Genel Müdürü Edvar MUM, Girişimci İnsan Kaynakları derneğinin  2010 yılından  beri   gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları takip ettiklerini, yapılan organizasyonlara MESBAŞ ailesi  olarak destek  verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirtti.. İnsan kaynakları  yönetimi kurumsallaşma  çabalarının ilk adımı olduğuna inandığını belirten MESBAŞ Genel Müdürü Edvar MUM  yapılan çalışmalar insan kaynakları alanında farkındalık uyandıracağını buna parelel olarak da  firmaların rekabet gücünün daha da aratacağını belirtti.

İşbirliği protokolü imzalandıktan sonra  günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.or
or