Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Kurucu Müdürü Serkan ÖZADA 29.07.2019 Tarihinde Mersin Olba Rotary Kulübünün onur konuğu oldu. ÖZADA, gerçekleştirdiği sunumda Türkiye işgücü piyasası, işsizlik oranları, genç işsizlik, kadınların işgücüne katılımı, dünyada işsizlik, kariyer merkezi faaliyetleri, 9. İnsan Yönetimi ve Dijital Dönüşüm Zirvesi konularında bilgilendirme yaptı.

         Türkiye'de genel işsizlik oranlarının yanı sıra genç işsizlik ve kadınların işgücüne katılımı hususuna odaklanılması gerektiğini, genç işsizliğin bütün dünyada genel işsizlik oranlarının 2 katı seviyesinde yüksek olduğunu belirten ÖZADA, mevcut teşvik paketleri ile işsizlik oranlarının düşürülmeye çalışıldığının altını çizdi. Mersin Büyükşehir Kariyer Merkezi olarak özellikle iş arayanlar, öğrenciler, gençler  ve işverenlerin en önemli hedef kitleleri olduğu ve gerçekleştirecekleri rehberlik hizmetleriyle de vatandaşların yönlendirilmesi hususunda etkin olmak istediklerini, bu yönde gerçekleştirilecek projelerin de içinde olacaklarını söyledi.

           Gerçekleştirilen organizasyon sonunda OLBA ROTARY KULÜBÜ Başkanı Caner DELİL ve Ersay ERSOY tarafından çocuk felcine karşı 15 çocuğun aşılatılmasına yönelik teşekkür belgelerini  Serkan ÖZADA' ya sundu.or
or