BÖLGENİN EN BÜYÜK İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİ MERSİNDE

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Kurucu Başkanı Serkan ÖZADA 25.01.2017 tarihinde Hilton Otel’de işbirliği protokolünü imzaladılar.

2010 yılında kurumsallaşma, markalaşma, insan kaynakları alanında farkındalık yaratmak ve özellikle insan kaynakları uygulamaları alanında standartları yükseltmek amacıyla çalışmalara başlayan insan kaynakları platformu 3 Ocak 2017 tarihinde dernekleşme kararı alarak çalışmalarını ülke geneline yaymak için yola çıktı.

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Kurucu başkanı Serkan ÖZADA, 2014 Yılında insan kaynakları alanında yaptığımız çalışmalarla Türkiye’de örnek platform olduklarını ve bundan sonraki yapılan etkin çalışmalarla da ik yönetimi konusunda Türkiye’nin markası olmak istediklerini belirtti.

 İnsanın olduğu her organizasyonun, etkin bir insan kaynakları yönetim sistemine sahip olması durumu dün olduğu gibi bugün de en önemli konulardan olduğunu belirten ÖZADA; işgücüne olan talep dünya genelinde artarken nitelikli işgücünü bulma, çalışan bağlılığı, yetenek yönetimi, kurumsal teşvikler, liderlik gibi konular bu yüzyılın özelliklerine göre şekillendiğini söyledi. Yine www.giderik.com  adresiyle insan kaynakları yönetimi alanında dünya trendlerini takip edebileceğimiz, yetenek havuzu ve teşvikler hususunda teknolojik bir altyapının  kurgulandığını da ekledi.

BÖLGENİN EN BÜYÜK İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ MERSİN’DE

ÖZADA; “Mersin ilimizde İnsan Kaynakları alanında yapacağımız zirveyle, hem bölgenin en büyük insan kaynakları yönetimi zirvesine imza atacağız hem de bu alanda Mersinimizi markalaştıracağız. Çok önemli isimleri Mersin ilinde konuk ederek firmalarımızın kurumsallaşma ve markalaşma süreçlerine katkı sağlayacağız. Zirve; Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odamız işbirliği halinde yaptıklarını, bugün derneğimizin en önemli çözüm ortaklarından biri ve dernekleşme sürecimize katkı sunan İl Müdürümüz Mustafa KUTLU ile yaptığımız işbirliğine önem veriyor ve kendilerine yapmış oldukları katkılardan ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz “ dedi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; işbirliği protokolünün ve derneğin Mersin’e hayırlı olmasını, insan kaynakları alanında yapılan çalışmalarda İŞKUR olarak desteklerini sunacaklarını, Mersin’e katkı sunan her organizasyonun içinde yer alacaklarını belirtti. Derneğin önceki çalışmalarına baktığımızda Türkiye’ye örnek olmuş birçok projesi var. Hedefimiz bu proje sayısını arttırmak, istihdama katkı sağlamaktır.

Bölgemizin en büyük insan kaynakları yönetimi zirvesi organizasyonumuzun sadece ilimizde değil bölgemizde hatta ülke genelinde ses getirmesine yönelik program yapıldığını belirten KUTLU, kurumsallaşma ve markalaşma yolunda ilerleyen firmalarımızın zirveye mutlaka katılması gerektiğini belirtti.

 

 or
or