Bugün sivil toplum kuruluşlarının en önemli görevlerinden biri de amaçları doğrultusunda gerçekleştirdikleri çalışmalarla genel yönetim, yerel yönetim, odalar, üniversiteler gibi bağlayıcı kuruluşlara destek olarak ülkeye hizmet etmektir.
 
Girişimci İnsan Kaynakları Derneği olarak, 2010 yılında özellikle "kurumsallaşma, markalaşma, dijitalleşme, insan kaynakları" alanında başlattığımız farkındalık çalışmaları ile özellikle Mersin’in rekabet gücüne katkı sunmayı amaçladık. Bu amaç çerçevesinde “zirveler, eğitimler, akademik projesi, sosyal çalışmalar..” başta olmak üzere birçok projeye imza attık.
 
Seçimlerden çok önce misafir ettiğimiz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap SEÇER’ e insan kaynakları alanında çalışmalarımızı ve projelerimizi paylaştık. Bu çalışmalara daha ilk günden ilgisini esirgemeyen, 12 Eylül tarihinde büyük bir katılımla kuruluş çalıştayının gerçekleştirdiği Kariyer Merkezinin kuruluşunda ki hassasiyeti ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin en önemli projeleri arasında yer vermesi nedeniyle  başkanımıza teşekkürlerimizi sunarken, bu aşamadan sonra da Girişimci İnsan Kaynakları Derneği olarak her türlü desteği vereceğimizi beyan ederiz.


or
or