Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) koordinesinde 26 Ekim 2017 Tarihinde Mersin DİVAN OTEL’ de bölgenin en büyük İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’ne hazırlık çalışmaları kapsamında, Mersin HİLTONSA da geniş katılımlı  çalıştay düzenledi. Mersin çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU, Türkiye Genç İş adamları Derneği Çukurova Şube Başkanı Gül AKYÜREK, TURAB Başkanı Canan SUNAY, Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Ayferi TUĞCCU, kamu ve özel sektörden çok sayıda firma yetkilisi katıldı.

               

      Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan ÖZADA; derneğin en önemli kuruluş amacının insan kaynakları yetkilileri ve profesyoneller arasında birlik kurmak, işbirliği ağını genişletmek, firmaların kurumsallaşma ve markalaşma çalışmalarına destek olmak olduğunu belirtti.  Özellikle personel maliyetlerini düşürecek programlar ile gündemde olan İŞKUR, KOSGEB ve SGK kurumlarının bu devinimde önemli olduğunu ifade eden ÖZADA, İnsan Kaynakları zirvesi ile bölgemizde insan kaynakları alanında farkındalık yaratırken standartları da yukarı çekmeyi hedeflediklerini ekledi.

     Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; Mersin İŞKUR olarak hem iş arayan hem de işverenlere yönelik hizmetlerin niceliği kadar niteliğinin de arttığını belirtirken özellikle iş ve kariyer fuarında derneğe üye firmalarla samimi iletişimin başarının önünde en önemli rolü oluşturduğunu belirtti. Yapılacak çalıştayın bölgenin en büyük insan kaynakları çalıştayı olması itibariyle çok değerli bulduklarını , desteklerinin her zaman sunacaklarını ifade etti.

     Türkiye Genç İş Adamları Derneği Çukurova Şube Başkanı Gül AKYÜREK;  Girişimci İnsan Kaynakları Derneğinin çalışmalarını yakınen izlediklerini, yaptıkları çalışmaları başarılı bulduklarını ve organizasyonları AKYÜREK ailesi olarak destek verdiklerini belirten AKYÜREK; 26 Ekimde yapılacak olan İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesini sadece Mersin değil bölgemizde ve ülke çapında etkili olacağını düşündüklerini ekledi

     Açılış konuşmalarından sonra 104 firmadan 120 firma yetkilisi 12 çalışma masasında insan kaynakları alanında çeşitli konularda fikir alışverişi yapılırken; , gelecekte yapılması istenen eğitimler, zirve ve etkinlikler ile ilgili görüşler ortaya konuldu. Çalıştaydan sonra üyelerle hatıra fotoğrafı çekilerek çalıştay sona erdi.or
or