2001-2009 yılları arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanlığı ve 2009-2016 yılları arasında MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Kiper, ölüm yıldönümünde Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’nin Yaşlı Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Anma törene, merhum İbrahim Kiper’in eşi Ceyhun Kiper, çocukları ve torunları, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Özge ve Yönetim Kurulu Üyeleri,CHP 26. Dönem Mersin Milletvkili Dr. Hüseyin Çamak, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Sefa Çakır, MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyelerinin yanı sıra MTSO Eski Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Eski Meclis Başkanı Faik Burakgazi Mepiad Başkanı Özcan Deniz,İş adamı Hüseyin Kış ve çok sayıda yakın dostları hazır bulundu.

MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanlığı döneminde çok sayıda sosyal projeye imza atan Kiper’in önemli projelerinden biri de Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi çatısı altında kurulan Yaşlı Yaşam Merkezi oldu. Kiper için, burada anma töreni düzenlendi. Törene, İbrahim Kiper’in fotoğraflarının ve videolarının yer aldığı slayt gösterisiyle başlandı.

 

Haber ve Foto: Salih PALAor
or