İnsan kaynakları alanında 2010'dan bu yana platform çatısı altında çalışmalar yapan Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) 2017 Tarihinde sivil toplum kuruluşu olarak başarılı organizasyonlarına devam ediyor. Dernek insan kaynakları alanında kurumsal altyapısını güçlendirmek amacıyla işgücü piyasasına yön veren kurum ve kuruluşlar ile işbirliği protokolü imzalıyor. Bu kapsamda 12.09.2017 tarihinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzalandı.İmza Törenine Girişimci İnsan Kaynakları Derneği üyeleri ve MTSO ilgili personelleri katıldı.

    Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA; Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin AŞUT 2010 yılından bu yana insan kaynakları alanında farkındalık uyandırma amacıyla yaptığımız çalışmalara destek veriyor. Bugün yola koyulduğumuz 2010 döneminden bugüne sadece ilimizi değil bölgemizi en iyi şekilde temsil edecek, Türkiye'de Mersin'in sesini en iyi şekilde duyuracak organizasyonlara beraberce imza attıklarını belirtti. 26 Ekim tarihinde yine Divan Otel'de bölgemizin en büyük İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi'nde çok önemli isimleri Mersin'de ağırlayacaklarını belirten ÖZADA, özellikle Mersin İş Dünyasının bu zirvede sadece katılımcı değil organizasyona yön vermesi gerektiğini belirtti.

      Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin AŞUT; Kurumların bugün en önemli kaynağı "İnsan". İnsan Kaynakları politikasını doğru kurgulayan firmaların geleceklerine yatırım yaptıkları hiçbir zaman unutulmamalıdır.Girişimci İnsan Kaynakları derneğinin 2010 yılından beri yaptığı çalışmaları hem yakından izlediğini hem de ellerinden geldiği kadar MTSO  ailesi olarak desteklediklerini belirten AŞUT; 26 Ekim'de yapılması planlanan zirveye ilişkin bilgileri dikkatlice dinledi ve zirvenin her aşamasında MTSO olarak işin içinde olacaklarını, derneğin içinde yer alan üyelerin birbirleri ile olan güzel iletişimin başarının arkasında ki en önemli sebep olduğunu da sözlerine ekledi.

     İşbirliği protokolünün imzalanmasından sonra hatıra fotoğrafı çekilerek toplantı sona erdior
or