Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (Erdemli Hizmet Merkezi) koordinatörlüğünde, Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletme Yüksek Okulu ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) işbirliğinde 03.12.2018 tarihinde Kariyer Günü etkinliği düzenlendi. Erdemli Kaymakamı Avni KULA, Erdemli İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa DOĞAN, Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletme Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Cemile ÇELİK’in katılımları ile başlayan etkinliğe öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

ÖZEL SEKTÖR NE İSTER konulu Panel ilgi çekti

Girişimci İnsan Kaynaklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA’ nın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği panele dernek üyeleri Migros İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Koray ÖZDEMİR, Toros Tarım İnsan Kaynakları Yetkilisi Aslı DURMUŞOĞLU ve Mersin HİLTONSA İnsan Kaynakları Şefi Ahmet DEMİR katıldı.

İş Hayatının iş arayandan beklentileri, üniversitelilere yönelik kariyer fırsatları, CV ve Mülakat Teknikleri, İş Hayatında Başarı gibi konulara değinilen panelde özellikle üniversiteli öğrencilere yönelik kariyer tavsiyelerinde bulunuldu. Panelin sonunda ise öğrencilerin soruları yanıtlanırken, Erdemli Kaymakamı Avni KULA tarafından panelistlere teşekkür belgesi sunuldu.

ÜNİVERSİTELİLER İÇİN İŞKUR

Panelin ardından İş ve Meslek Danışmanı Özlem GÜMÜŞ tarafından öğrencilere yönelik İŞKUR Programları, iş ve meslek danışmanlığı, işbaşı eğitim programı gibi kurum hizmetlerinin tanıtım sunumu gerçekleştirilerek etkinlik başarıyla son buldu.

 

 or
or