Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkez Şube Müdürlüğü koordinasyonunda “Üniversite- Sanayi-Kent” işbirliğine katkı sağlamak ve kurumlar arası işbirliğini geliştirmek üzere 20'den fazla kuruluşun işbirliğinde “İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu” kuruldu. 

     “Covid19 sonrası iş hayatına adaptasyon, yeni dönem iş süreçleri, yeni fırsatlar, e ticaret, dijitalleşme, İnsan Kaynakları uygulamaları, Sosyal Güvenlik Uygulamaları ve Teşvikler” gibi konularda işgücü piyasasının taraflarına yönelik rehberlik hizmetleri çerçevesinde zoom programı üzerinden “Online Seminer Programları” düzenleniyor.

        Dijital Liderler Mersin'de mottosuyla düzenlenen projenin ilk konuğu  Ali Express Türkiye ve ENA Müdürü Yaman ALPATA olurken, etkinliğin açılış konuşmasını Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Ayhan KIZILTAN, moderatörlüğünü ise Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür DURMAN gerçekleştirdi. Projenin Genel Moderatörlüğünü yapan MBB Kariyer Merkezi Müdürü ve Girişimci İnsan Kaynaklarfı Derneği Başkanı Serkan ÖZADA, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap SEÇER'in Covid 19 sonrası kurumların sürece uyum sağlaması amacıyla işbirliği gerçekleştirilecek projelerin önemine değinmesi ile bu projenin hayat bulduğunu belirtti.

         Ali Express Türkiye ve ENA Müdürü Yaman ALPATA Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi koordinasyonunda kuruluan bu işbirliğinin kurumların dijital dünyaya ayak basması ve e- ticaret fırsatları ile düyaya entegrasyonu açısından büyük önem taşıdığını ve diğer illere de örnek olması gerektiğini belirtti.or
or