Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşecek olan 9. Mersin İş ve Kariyer Fuarı organizasyonun basın ve bilgilendirme toplantısı 19.04.2019 tarihlerinde Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Mersin Salonunda firmaların geniş katılımıyla yapıldı.

130 FİRMA İŞ ARAYANLARI BEKLİYOR

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Fuar organizasyon sorumlusu aynı zamanda Girişimci İnsan Kaynakları Derneği başkanı Serkan ÖZADA, gerçekleştirdiği sunumda “ 9. Mersin İş ve Kariyer Fuarının bugün geldiği nokta itibariyle alanında Türkiye’nin en önemli organizasyonları arasında yer aldığını, organizasyonun planlamasında işgücü piyasasına yön veren 15 kuruluş ve diğer paydaşlarla gerçekleştirilen işbirliği kültürünün bu başarıda en önemli etken olduğunu belirtti.

2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde Palm City Mersin AVM’de gerçekleşecek organizasyonda 130 firma stant açarak iş arayanların ve üniversitelilerin iş ve staj başvurusunu kabul edecek. 130 firmanın %50’sinden fazlasının 100 ve daha üzeri personel çalıştıran firmalardan oluştuğunu, sektörel olarak sanayi, perakende ve turizm firmalarının ağırlıkta olduğunu belirten fuar organizasyon sorumlusu ÖZADA, stantlarda kurum ve kuruluşların insan kaynakları yetkililerinin bulunmasının iş arayan ve üniversiteliler için büyük fırsat olduğunu ifade etti.

TÜRKİYE’ BİR İLK

Gerçekleştirilecek organizasyonda her firmanın isimliğinde fuar organizasyonuna özel QR kodu uygulaması yapılacağını açıklayan ÖZADA, fuara katılan iş arayan ve öğrenciler akıllı telefonlarından qr kodunu okutarak fuara özel cv yazılım programıyla alandaki firmalara online ortamda başvuru yapabilecek. Ayrıca sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresinden sanal fuar uygulaması ile Türkiye’de bilgisayar başında ki herkes fuara katılarak iş başvurusu yapabilecekler, seminer programlarına katılabilecek Bu yönüyle de Türkiye’de bir marka olmanın da gururunu yaşıyoruz.

İŞ ARAYANLARA DAVET

9. Mersin İş ve Kariyer Fuarı organizasyonunun iş arayanlar için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren ÖZADA, iş arayanları, üniversitelileri kariyerine yön vermek isteyenleri 2-3 Mayıs 2019 tarihinde Palm City Mersin AVM’ye beklediklerini ifade etti.

 or
or