İŞ DÜNYASI BU ZİRVEDE BULUŞTU

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK);  14 Kasım 2018 Tarihinde Mersin Divan Otel’de gerçekleştirdiği 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesine; iş dünyasından 700’den fazla profesyonele ev sahipliği yaparak Türkiye’nin en büyük zirvelerinden birine imza attı.

PROFESYONEL YÖNETİCİLER ve MARKALAR BİR ARAYA GELDİ

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA, açılış konuşmasında Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’nin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verirken, bugüne kadar 15 işbirliği protokolü imzaladıklarını, 183 kurumsal ziyaret gerçekleştirerek insan kaynakları yönetimi konusunda iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalara imza attıklarını ifade etti.

2013 yılında Mersin’e kazandırdıkları bu zirvelerle, doğru insan kaynakları planlaması ve yönetimi konusunda gündem yaratacak konuşmacılar, profesyonel yöneticiler ve markaları bir araya getirdiklerini belirten ÖZADA; 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesinin davetli konuşmacılarıyla, programıyla, katılımcı portföyü ile Türkiye’nin en büyük zirvelerinden biri olduğunu ifade ederken, Mersin’in bu alanda Türkiye’deki markası olma hedeflerinin altını çizdi.

HEDEF TÜRKİYE’NİN MARKASI OLMAK

1000’den fazla başvuru aldıklarını toplamda 700 kişinin katılımına onay verebildiklerini belirten ÖZADA özel sektör temsilcilerinin ağırlıkta olduğu 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesine özellikle profesyonel yöneticilerin, işverenlerin, insan kaynakları uzmanlarının ve akademisyenlerin ilgisinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

MERSİN TÜRKİYE’YE ROL MODEL OLDU

2010 Yılında Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ve Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde başlattıkları İnsan Kaynaklarında Birlik Projesinin, 2014 yılında Türkiye geneli için rol model olduğunu hatırlatan ÖZADA;  Mersin ilinde başlayan projenin 2018 yılının son döneminde Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü koordinesinde Türkiye çapında büyük bir İK Platformuna dönüştürmek üzere çalışma başlatılmasının Mersin adına gurur verici bir başarı olduğunu dile getirdi.

HASAN ARSLAN’DAN DESTEK

İnsan Kaynakları planlaması ve yönetimi konusunun önemine değinen ARBEL Yönetim Kurulu Başkan V.  ve ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ARSAN; Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’nin gerçekleştirdiği çalışmaların Mersin adına gurur verici olduğunu, özellikle gerçekleştirilen İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvelerinin hem katılımcı portföye büyük yarar sağladığını hem de Mersin adının başarıyla Türkiye’de temsil edildiğinin altını çizdi.

Bundan önce gerçekleşen organizasyonlarda olduğu gibi bundan sonraki organizasyonlarda da gerek ARBEL ailesi olarak gerekse ASKON ailesi olarak desteklerinin artarak devam edeceğini, Mersin’in kurumsal firmalarının da bu önemli organizasyona destek vermeleri gerektiğinin altını çizen  ARSLAN; konuklara başarılı bir zirve geçirmelerini diledi.

OSES Gruba Kurumsallaşma Ödülü

Her sene Girişimci İnsan Kaynakları Derneği tarafından verilen kurumsallaşma ödülü; insan kaynakları alanında başarılı çalışmalarıyla tanınan ve  geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Ege Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tamer KEÇECİOĞLU anısına OSES Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman YAŞAR’a takdim edildi.

Ünlü Konuşmacılar Gündem Yaratacak Konuları İşledi

Açılış konuşmalarının ardından alanında uzman konukların katıldığı panel ve fırtına oturumlara geçilirken; “ Endüstri 4.0, Dijitalleşme, Liderlik, İnsan Kaynakları, Markalaşma, Kurumsallaşma, gelecekte istihdam, Yeni iş hayatı..” gibi başlıklara yer verilen zirve katılımcılarda tam not aldı.

 

Serkan ÖZADA

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

 or
or