İnsan Kaynakları Grubunun işgücü piyasasına yön veren kurumlarla işbirliğine giderek yapmış olduğu çalışmalar ve Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yürütülen işbirliği ve bunların olumlu sonuçları projelendirilerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile paylaşıldı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün konuya göstermiş olduğu ilgli sonucunda 11 Eylül 2014 tarihinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Türkiye'de ilk defa kamu istihdam kurumu işbirliğinde İŞVEREN DANIŞMANLIĞI çalıştayı yapıldı.

11 Eylül 2014 Tarihinde Kurucu Başkan Serkan ÖZADA tarafından İnsan Kaynakları Grubunun kuruluşu, çalışma prensipleri, İŞKUR ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar ve bunların olumlu katkıları üzerine sunumlarını gerçekleştirirken; grup üyesi MİGROS İK Bölge Yöneticisi Koray ÖZDEMİR, CARREFOURSA İK Bölge Yöneticisi Pınar ÖZER BAYAR ve TEMSA İK Dİrektörü Erhan ÖZEL tarafından; İnsan Kaynakları Grubu ve İŞKUR işbirliğinin önemi hususunda sunumlarını gerçekleştirdileri. Ayrıca Kurumsal Yönetim Danışmanı Oktay OREL tarafından kişisel gelişim eğitimleri kapsamında Kendinin Lideri Ol konulu seminer verilmiştr. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet BARCA tarafından İnsan Kaynaklarının Gelişitirilmesi konusunda seminer verilmişitir.

12-13 Eylül 2014 tarihinde ise Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü yüksek kademe tesilcileri , uzmanlar ve 30 büyükşehir belediyesi İŞKUR İl Müdürünün katılımıyla İşveren Danışmanlığı hususunda çalıştay yapılmıştır.or
or