Girişimci İnsan Kaynakları Platformu 22 Temmuz tarihinde Mersin Çalışma ve İş Kurumu işbirliğinde NAVONA Otel’de İnsan Kaynakları Çalıştayı düzenledi. 86 kurum ve kuruluşun katıldığı çalıştayda Mersin İŞKUR’un düzenleyeceği 6. İş ve Kariyer Fuarı, İnsan Kaynakları Eğitimleri, İnsan Kaynakları Zirvesi, Girişimci İnsan Kaynakları Platformu Gelecek Faaliyetleri gibi birçok konuda çalışma yapıldı.

İNSAN KAYNAKLARI ALANINDA FARK YARATIYORUZ

           Girişimci İnsan Kaynakları Platformu Kurucu Başkanı Serkan ÖZADA, ister kamu ister özel ister sosyal bir organizasyon olsun, o organizasyonun en önemli parçasının İnsan olduğunu, kurumların gelecek başarılarının da doğru insan kaynakları yönetiminden geçtiğini belirtti. 100’den fazla işyeri/kurum kuruluşun insan kaynakları yetkililerinden oluşan platformun yaptığı çalışmaların sadece Mersin’de değil Türkiye’de de fark yarattığını söyleyen ÖZADA; 2014 yılında Türkiye’ye örnek olan platformun bu başarısının sürdürülebilir olmasının önemine değindi.

6. İŞ ve KARİYER FUARI YAPILACAK

            ÖZADA; Mersin Çalışma ve İş Kurumu koordinesinde düzenlenecek olan 6. İş ve Kariyer Fuarının 19-20 Ekim tarihlerinde Mersin Kongre ve Sergi Sarayında yapılması planlandığını, Girişimci İnsan Kaynakları Platformu olarak insan kaynakları alanındaki tek fuarın değerini bildiklerini bu etkinliğin amacına ulaşmasında her türlü katkıya hazır olduklarını belirtti.

İNSAN KAYNAKLARI GRUBU GELECEĞİNİ PLANLIYOR..

           Fuar organizasyonu ile ilgili katılımcılara bilgi verildikten sonra Girişimci İnsan Kaynakları Platformu gelecek faaliyetlerini planlamak, fuar organizasyonunun etkinliğini arttırmak, insan kaynakları web portalının kurulması, üniversite öğrencilerine yönelik katkıların arttırılması, İç Koçluk Eğitimleri gibi dokuz adet konuda çalışmalarını planlamak üzere çalıştay düzenlendi. Yapılan çalışmalar grup sözcüler tarafından diğer üyelerle paylaşıldı.

MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim KİPER; Girişimci İnsan Kaynakları Platformu yaptığı çalışmalarla gerçek anlamda fark yarattığını, oda olarak bu alanda yapılan çalışmaları değerli bulduklarını ve her Zaman da destekleyeceklerini belirtti.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU;  Mersin İŞKUR olarak en büyük hedef kitlelerinden birinin işverenler olduğunu, İnsan kaynakları yetkililerinin oluşturduğu Girişimci İnsan Kaynakları Platformunun kuruluşundan beri üyesi olduklarını ve desteklediklerini söyledi.

6. İş ve Kariyer Fuarı 19-20 Ekim tarihlerinde Kongre ve sergi sarayında yapılması planlanırken, iş arayan ve işverenler için büyük fırsatlar sunduğunu belirten KUTLU; Mersin ilinin bu alanda Türkiye’de öncü olduğu,kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde fuarı planlayarak hem iş arayanların hem de işverenlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışarak İstihdama katkı sunmaya hazırlandıklarını belirtti.or
or