Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toros Üniversitesi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) işbirliğinde 11.12.2018 tarihinde Kariyer Günü etkinliği düzenlendi. Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsünde gerçekleşen organizasyona Rektör Prof. Dr. Haluk KORKMAZYÜREK, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Başkanı Serkan ÖZADA, İİSBF Dekanı Prof. Dr. Süleyman Türkel’in yanı sıra akademisyenler, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk KOKRMAZYÜREK’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasında , “Hepiniz buradan mezun olduktan sonra gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe iş dünyasına katılacaksınız. İş dünyasının saygıdeğer temsilcileri sizlere insan kaynakları perspektifinden nelere sahip olmanız gerektiği, nasıl davranmanız gerektiği, iş dünyasının sizlerden neler bekleyebileceği konusunda aydınlatıcı, yönlendirici, ufuk açıcı bilgiler verecek” dedi.  Rektör KORKMAZYÜREK, mezun olduktan sonra iş dünyasına atıldığında öğrencilerden beklenilecek olan bazı temel beceriler ve yetkinlikler ile ilgili görüşlerini aktardı.

ÖZEL SEKTÖR NE İSTER konulu Panel ilgi çekti

Girişimci İnsan Kaynaklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA’ nın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği panele dernek üyeleri Carrefoursa İnsan Kaynakları Bölge Yöneticisi Pınar ÖZER, ÇİMSA İnsan Kaynakları Saha Yöneticisi Neslihan ÜNAL katıldı.

İş Hayatının iş arayandan beklentileri, üniversitelilere yönelik kariyer fırsatları, CV ve Mülakat Teknikleri, İş Hayatında Başarı gibi konulara değinilen panelde özellikle üniversiteli öğrencilere yönelik kariyer tavsiyelerinde bulunuldu. Panelin ardından konuşmacılara çiçek ve plaket takdim edilirken; Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere danışmanlık hizmeti sunuldu.

 or
or