Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde, Tarsus Üniversitesi, Tarsus Ticaret ve Sanayi odası ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) işbirliği ile Tarsus Üniversitesi öğrencilerine yönelik 26.02.2019 tarihinde “Kariyer Günü” etkinliği Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleşti.

Katılım Çok Yüksekti

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi KOÇAK,  Tarsus Hizmet Merkezi Kürşad DAL, Tarsus Üniversitesi Rektör Yard. Ali DERAN, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan ÖZADA, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali UKAV ve çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı organizasyona ilgi dikkat çekti. Açılış Konuşmalarından hemen sonra sektör temsilcilerinin katıldığı panele geçildi.

Sektörün Öncüleri Panelde yer aldı

            Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan ÖZADA moderatörlüğünde düzenlenen panele Toros Tarım İnsan Kaynakları Şefi Aslı Durmuşoğlu, Carrefoursa İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Pınar ÖZER, Arkas Lojistik İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Birce GÖKMEN ve Vista Butik Otel Genel Müdürü Merve YAVUZYOLCU katıldı. Özel Sektör Ne İster Panelinde “İş Hayatının Beklentileri, İŞKUR Hizmetleri, Cv ve Mülakat Teknikleri, okurken kariyer fırsatları, Lojistik ve Turizm Sektöründe örnek uygulamalar’ gibi konulara değinildi.

İŞKUR ÜNİVERSİTELİLERE DANIŞMANLIK YAPTI

            Organizasyon boyunca İŞKUR iş ve meslek danışmanları üniversitelilere yönelik İŞKUR Hizmetlerini tanıtırken iş ve meslek danışmanlığı hizmeti de verdi.

ÖĞRENCİLER PRATİK İŞ HAYATINI GÖRMEK İSTİYOR

Özel Sektör Ne İster Panelinden sonra soru cevaplara geçilirken öğrenciler üniversite hayatında sadece teorik bilgilerle değil iş hayatının somut süreçleri de görmek istediklerini belirtirken, konu paydaşlar açısından da olumlu karşılanarak yakın tarihinde öğrencilere yönelik saha çalışması yapılması kararlaştırıldı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU, gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin yoğun ilgi göstermesini memnuniyetle karşıladıklarını, Tarsus Üniversitesinin hukuki kimliğini kazandıktan sonra ilk kariyer gününe imza attıklarının altını çizen KUTLU, 2-3 Mayıs 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek 9. İş ve Kariyer Fuarını da öğrenciler için büyük fırsat olduğunu belirtti

 

 or
or