Girişimci İnsan Kaynakları Derneği üniversite öğrencilerinin iş hayatına atılmasının önündeki en büyük engellerden olan yanlış cv hazırlama ve mülakatta yapılan yanlışlar hususuna dikkat çekmek ve bu sorunu ortadan  kaldırmak amacıyla " CV WORKSHOP & MÜLAKAT SİMÜLASYONU PROJESİNİ" başlattı.

     Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA," dernek olarak bir taraftan firmalarımıza, kurumlarımıza doğru insan kaynakları yönetimi planlaması, kurumsallaşma,markalaşma konularında farkındalı çalışmaları yaparken, diğer taraftan da işgücü arzının önemli bir kısmını oluşturan üniversite öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş hayatına atılmasının önünde ki engelleri kaldırmak istiyoruz. Birçok öğrencinin cv hazırlama tekniklerini bilmemesi veya mülakata hazırlıksız yakalanmaları iş hayatına girmelerinin önündeki en önemli engellerden biri...Biz bu projeyle özellikle üniversite öğrencilerimize doğru CV hazırlama teknikleri ve mülakat konusunda destek vereceğiz. 

PROFESYONEL YÖNETİCİLER BU PROJENİN EN GÜÇLÜ TARAFI

    CV wokshop ve Mülakat simülasyonlarının birebir iş dünyasından profesyonel yöneticiler tarafından öğrencilere uygulanacak olması projenin en güçlü tarafını oluşturmakta.

    8 Mayıs tarihinde Tarsus Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Orhan AYDIN ile imzaladığımız işbirliği protokolüyle ilk defa bu projeyi hayata geçirdik. Toros Tarım İnsan Kaynakları Yöneticisi Aslı DURMUŞOĞLU ve Arkas Lojistik İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Birce GÖKMEN  Tarsus Üniversitesinde okuyan 15 öğrenci ile  birebir "CV WORKSHOP ve Mülakat Simülasyonu" gerçekleştirmiş, öğrencilerimize bu konudaki eksiklikler bireysel olarak tespit edilerek raporlanmıştır. Bu projeyle üniversite öğrencileri gelecek dönem iş başvurusunda bulunacakları firmaların işe alım yetkilileri ile de görüşmüş olmaları onlara ayrıca pozitif katkı yapacaktır. Üniversite öğrencilerinden aldığımız olumlu geri bildirimler bizleri mutlu etti.

    Yeni başlattığımız projeyi diğer üniversitelerimizle de eş zamanlı olarak hayata geçirerek üniversite -sanayi-kent işbirliğine güzel bir çözüm noktası getireceğimizi söyleyebilirim.or
or