Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve işgücü piyasasına yön veren kurum-kuruluşlar işbirliğinde “iş arayanlar ile firmalar” buluşacak. 2-3 Mayıs 2019 tarihinde Palm City Mersin AVM’de gerçekleşmesi planlanan fuar, iş arayan ve üniversiteliler için büyük fırsat olarak görülüyor.

Fuar Kurulu Toplandı

30.01.2019 Tarihinde Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Hatay Salonunda gerçekleşen fuar düzenleme kurulu toplantısına, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KOSGEB, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Mersin Deniz Ticaret Odası, Toros Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, MESBAŞ, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ve özel sektör temsilcileri katılım sağladı.

Fuar Organizasyon sorumlusu ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan ÖZADA’nın gerçekleştirdiği sunumda “Mersin ilinin sosyal anlamda en büyük projesi olan İş ve Kariyer Fuarını 9. Kez düzenleyeceklerini belirtti. Yapılacak fuar ile iş arayanları firmalarla aracısız olarak buluşturarak bir yandan iş ve kariyer başvurusu imkanı sağlanırken diğer yandan iş arayanlar kurumsal firma temsilcileri ile birebir görüşme fırsatı yakalayacaklarını belirtti.

Türkiye’nin ilk ve tek dijital fuarı

2-3 Mayıs 2019 tarihinde Mersin Palm City Avm’de gerçekleşecek fuar organizasyonunda 130’dan fazla kurumsal markanın stant açması beklenirken, firma stantlarında yer alan qr koduyla iş arayanların kolaylıkla ilgili firmaya iş veya staj başvurusunda bulanabileceklerini belirten ÖZADA bu yönüyle de Türkiye’ye rol model olmuş bir fuar organizasyonunu devam ettirmek istediklerinin altını çizdi.

KUTLU’DAN DAVET

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; bugüne kadar gerçekleştirilen Mersin İş ve Kariyer Fuarının başarısının arkasında kurumsal işbirliği ve saha ziyaretleri olduğunu belirtti. İşgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap veren bir organizasyonu gerçekleştirmek için Fuar Düzenleme Kurulu çalışmalarının büyük öneme sahip olduğunu belirtti. 2-3 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek 9. Mersin İş ve Kariyer Fuarında 130’dan fazla kurumsal firmanın stant açarak iş ve staj başvurusu alacak olmaları nedeniyle özellikle iş arayan ve üniversitelileri fuara davet ettiklerini söyledi

 or
or