Girişiimci İnsan Kaynakları Derneği ( GİDERİK) 2018 Yılında başlattığı AKADEMİK projesi kapsamında profesyonellere yönelik eğitimlere devam ediyor. 22 Şubat 2019 tarihinde UK Danışmanlık Kurucusu Dr. Umut KÖKSAL tarafından " İK Metrikler ve İşgücü Analitiği" eğitimi verildi. 50'den fazla kurum profesyonel yöneticisinin katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü.

      Gerçekleşen eğitimde firmaların insan kaynaklarına bakış açısının değiştiğini, artık sözel söylemler yerine saysal verilerle desteklenen ve karlılığı etkileyen bir faaliyet haline geldiğini belirten Dr. Umut KÖKSAL,  "İşe Alım Metrikleri, Eğitim Metrikleri, Ücret Metrikleri, Performans Metrikleri, yetenek yönetimi metrikleri" gibi birçok konuya değinirken yetenek yönetimi ve çalışan bağlılığı konularının önemini arttıracağını belirtti.

      Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA, Çukurova bölgesindeki firmaların kurumsallaşma, markalaşma, dijitalleşmesi yönünde bir eğitim ihtaç modülü ortaya çıkardıklarını, ihtiyaçları belirlerken de sahada bir çok kurum ve profesyonelle görüştüklerini belirtti. ÖZADA, özellikle firmaların kurumsallaşma sürecinde doğru bir bakış açısına sahip olması için alanında hem akademik hem de sahayı bilen uzmanlarla eğitime devam edeceklerini ifade etti.or
or