Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) ile Mersin Üniversitesi arasında özellikle ilimizde insan kaynakları yönetimi, markalaşma, kurumsallaşma, üniversite öğrencilerinin sektör ile buluşması ve işgücü piyasasının ihtiyaçları ile akademik bilginin çözüm noktasında biraraya gelmesi amacıyla 10.10.2017 tarihinde Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet ÇAMSARI ile Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özada tarafından işbirliği protokolü imzalandı.

10 Ekim Salı günü, Senato Odası’nda gerçekleşen imza törenine ayrıca; İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla YÜCEOL ve Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan EGE katılım sağladı.

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ve LİDERLİK ZİRVESİ TÜRKİYE’NİN MARKASI OLMA YOLUNDA

       Özellikle Girişimci İnsan Kaynakları Derneğinin koordinesinde gerçekleşen;  İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvelerinin Türkiye’de markalaşması ve bu alanda özellikle bölge de yer alan kurumların insan kaynakları yönetimi uygulamaları konusunda standartların yükseltilmesinde işbirliği protokolünün önemi belirtildi.

      26 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan bölgenin en büyük İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesinin de bölgeye önemli katkısının olduğunu belirten;Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ÇAMSARI, şehrin dinamikleriyle üniversitenin işbirliği içerisinde olmasının önemine dikkat çekerek bu entegrasyonun sağlanmasında köprü görevini üstlenen Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’ne teşekkür etti. Her sektörün kendi alanıyla ilgili okulları sahiplenmesiyle güçlü birliktelikler oluşacağını söyleyen Rektör Prof. Dr. ÇAMSARI; “Öğrencilerimizin gelecek kaygısını azaltmak için imkânlar dâhilinde ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ile çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

      İşgücü piyasasının ihtiyaçlarına akademik çözümler getirmek, üniversitenin de sahanın mevcut verilerinden faydalanacağı bir işbirliği protokolüne bugün imza atıyoruz diyen Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özada konuşmasında “Sektör temsilcileri ile öğrencileri sistemli bir şekilde buluşturmak adına yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. Yeni yılda aktif hale getirmeyi hedeflediğimiz bu yazılım sayesinde öğrenciler ile sektör temsilcilerini aracısız olarak  iletişim kurabilirken gelecek kariyer planlarına ciddi katkılar sağlayacağını düşüyoruz” ifadelerine yer vererek Rektör Prof. Dr. Çamsarı'ya teşekkür etti. 

      İşbirliği protokol imza töreni, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği tarafından Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'ya çiçek takdim edilmesiyle sona erdi.or
or